Bartmax

Strona główna | O firmie | Sklep internetowy | Kontakt

Środki chemiczne

Zachęcamy Państwa do przyjrzenia się szczegółom oferowanych przez nas środków do czyszczenia kostki brukowej, usuwania zanieczyszczeń, smarów, tłuszczów i plam ropopochodnych. Gwarantujemy skuteczność poszczególnych produktów, a także swobodną możliwość dobrania odpowiedniego preparatu do własnych potrzeb. Nasza oferta to nie tylko środki do czyszczenia kostki brukowej, ale również środki myjąco-dezynfekujące, czy produkty do usuwania kamienia z różnego rodzaju urządzeń. Zachęcamy do wyboru naszych produktów.
lp. nazwa właściwości
i zastosowanie
pH uwagi
1. Strong cleaner Środek do mycia i odtłuszczania w przemyśle maszynowym i stoczniowym (alkaliczne mycie zbiorników paliwowych i ładunkowych), w warsztatach mechanicznych i samochodowych oraz do mycia wewnętrznego i zewnętrznego środków transportu: cysterny kolejowe, cysterny samochodowe, samochody izotermiczne, kontenery, autobusy, plandeki itd. Nadaje się do mycia ciśnieniowego. pow. 10 Ulega pełnej biodegradacji, niepalny, nietoksyczny (nie zawiera rozpuszczalników i związków aromatycznych). Nie powoduje korozji. Rozpuszczalny w wodzie w każdej proporcji. Doskonałe własności myjące preparatu już przy 1% stężeniu. Preparat pieniący.
2. Street cleaner Środek usuwający zanieczyszczenia ropopochodne, tłuszcze itp. z gruntów, dróg i innych powierzchni twardych.
Przeznaczony dla lotnisk, zakładów produkcyjnych, przemysłu maszynowego. Szczególnie polecany do stosowania w miejscach zagrożonych pożarem oraz małych zamkniętych pomieszczeniach (garaże, warsztaty napraw maszyn itd.) oraz w przypadkach, gdzie niewskazane jest użycie dużych ilości wody.
6,5 Nieutleniający się, niepalny, nietoksyczny, nieżrący. Ulega naturalnej biodegradacji (95%).
Nie zawiera rozpuszczalników i związków aromatycznych. Nieszkodliwy dla flory i fauny. Bezpieczny w kontakcie ze skórą (z wyjątkiem alergików).
W pełni rozpuszczalny w wodzie. Z zanieczyszczeniami tworzy natychmiast niepalne i nielepkie emulsje.
3. Volt cleaner Środek do mycia urządzeń elektrycznych i mechanicznych. Usuwa zanieczyszczenia ropopochodne z urządzeń elektrycznych (silniki, transformatory itd.) i mechanicznych w przemyśle maszynowym, zakładach remontowych itd. Stanowi alternatywę dla obecnie stosowanych trójchloroetylenu, acetonu i chlorowcopochodnych. Nadaje się do myjek ciśnieniowych. 8 Nieżrący, niskotoksyczny. Ulega naturalnej biodegradacji. Stała dielektryczna ok. 60.000V/cm
4. Ceramic cleaner Środek myjąco dezynfekujący o odczynie kwaśnym do usuwania zanieczyszczeń organicznych, mleczka wapiennego, nadmiaru zaprawy, zanieczyszczeń atmosferycznych, zanieczyszczeń tkzw. nanoszonych. Bardzo dobrze usuwa zanieczyszczenia z posadzek kamiennych, ceramiki, lastryko. pcv, marmurów. Płyn ten bardzo dobrze czyści i nabłyszcza stal nierdzewną, aluminium, mosiądz oraz wyroby ocynkowane ok. 1 Skutecznie usuwa osady atmosferyczne, kamień wapienny i zanieczyszczenia tkzw.Nanoszone. Stabilny podczas przechowywania, rozpuszczalny z wodą.
5. Aqua cleaner Środek czyszczący o charakterze kwasowym przeznaczony do usuwania zanieczyszczeń z powierzchni stalowych, aluminiowych, z tworzyw sztucznych itd.
Polecany do mycia zbiorników, kontenerów, powierzchni ładunkowych samochodów, wagonów kolejowych itd.
1 Preparat w rozcieńczeniu nietoksyczny, ulega naturalnej biodegradacji, nie powoduje korozji metali.
Niepalny.
Nie zawiera rozpuszczalników.
Zawiera dodatki inhibitorów korozji o charakterze kwasowym.
6. Box cleaner Środek przeznaczony do usuwania smarów i olejów z maszyn, elementów silników, kół zębatych, skrzyń biegów.
Efektywnie również czyści zbiorniki, pompy, mieszalniki, rurociągi i urządzenia destylacyjne. Środek przeznaczony dla przemysłu maszynowego, zakładów remontowych itd.
Środek nie pieniący się.
7 Nieżrący, nie powoduje korozji.
Nieszkodliwy dla powłok malarskich.
Ulega naturalnej biodegradacji.
7. Acid cleaner Środek usuwa kamień kotłowy w wymiennikach ciepła i kotłach.
Doskonale również usuwa kamień wapienny z instalacji, zbiorników magazynowych, fermentacyjnych i transportowych.
Środek dopuszczony do stosowania w przemyśle spożywczym.
1 Ulega pełnej biodegradacji (ponad 95%), niepalny, nietoksyczny.
Nie zawiera związków aromatycznych.
W pełni rozpuszcza się w wodzie. Nie jest agresywny w stosunku do większości metali, szkła i tworzyw sztucznych.
Skutecznie usuwa kamień wapienny w wymiennikach ciepła i instalacjach przemysłowych.
8. Piana aktywna Środek przeznaczony do usuwania zabrudzeń drogowych z karoserii samochodowych. 10 Nieżrący, nie powoduje korozji. Nie szkodliwy dla powłok malarskich.
9. Steel cleaner Środek czyszczący o charakterze kwaśnym przeznaczony do usuwania różnego typu zanieczyszczeń oraz nalotów tlenkowych z powierzchni stali szlachetnych, aluminiowych, miedzianych, z tworzyw sztucznych itd. Polecany do mycia zbiorników, kontenerów, powierzchni ładunkowych samochodów, wagonów kolejowych itd. 1 Niepalny. Nie zawiera toksycznych kwasów. Ulega naturalnej biodegradacji. Bezpieczny w stosunku do tworzyw sztucznych, szkła, porcelany, metali specjalnych, gumy a także chodników. Łatwo rozpuszczalny w wodzie.